top of page
Ieškoti
  • Writer's pictureMantas

Nenoro Gyventi Išgydymas (Išprievartavimo Atvejis)

Atnaujinta: 2021-10-31

Aš niekada savo gyvenime negirdėjau tokio telefoninio pokalbio kaip šis. Atsiliepęs į telefoninį skambutį, išgirdau

nenoras gyventi

balsą, “Sveiki, mano vardas Račelė, bet aš nenoriu su jumis kalbėti”.


Buvo keistas jausmas ir aš mintyse pagalvojau, “Ačiū, kad paskambinote man, kad tai pasakėte”.


Tačiau iš tikrųjų aš jai pasakiau, “Gerai, na...kuo galiu padėti jums?


Pažadėjau savo draugui, kad prieš nusižudant aš su jumis pakalbėsiu. Taigi, tai paskutinis mano žingsnis”. Tai atkreipė mano dėmesį!


Apgailestauju”, pasakiau, “Ar galite papasakoti, kas vyksta?


Jau tris metus esu priklausoma nuo visų rūšių narkotikų - heroino, kokaino, metamfetamino - ir dar esu alkoholikė. Visus tuos metus gyvenau atskirai nuo vyro. Visus tris metus mano vaikai nenorėjo su manimi turėti nieko bendro. Trejus metus aš lytiškai santykiavau su bet kuo ir su visais.” Jos svoris nukrito nuo 54 kg iki 36 kg. Ji išbandė psichoterapiją, psichologines konsultacijas, išbandė viską ir buvo atsidūrusi gyvenimo dugne.


Aš nesu pats protingiausias vyrukas pasaulyje, bet kai viskas, ką ji kalbėjo buvo kartojama žodžiais “treji metai”, aš jos paklausiau, “Kas atsitiko prieš 3 metus?


Mane išprievartavo.” Siaubingai, žvėriškai, jos pačios namuose.


Apgailestauju. Ar galiu paklausti, ką jūs jaučiate, kai pagalvojate apie tai?


Po šio klausimo ji tarsi išsitraukė lapą su pilnu sąrašu ir pradėjo skaityti. Jai nei kiek nereikėjo laiko prisiminti.

Jaučiuosi mėsos gabalas, ne žmogus. Jaučiuosi purvina, lyg to niekada nenusiplausiu. Jaučiuosi nesaugi, netgi policijoje. Galiu būti minioje žmonių ir jaustis vieniša. Jaučiu, lyg mano vyras ar kitas vyras niekada daugiau negeis manęs. Jaučiuosi kalta.”


Ačiū, kad pasakėte tai. Noriu jūsų paklausti, kuris iš pasakytų dalykų yra tiesa?


Ji susimąstė. “Na, intelektualiai aš žinau, kad nei vienas dalykas nėra tiesa. Bet jie yra mano vienintelė tikrovė visas 24 valandas, 7 dienas per savaitę, ir aš jų negaliu atsikratyti. Tai vienintelis dalykas, kurį jaučiu. Aš negaliu jų užmiršti ar pašalinti, ir daugiau aš neištversiu.


Aš žinojau, kad mes turime neigiamą jos širdies aplinką pakeisti pozityvesne ir geriausias būdas tai padaryti yra apeinant sąmonę, todėl aš jai pradėjau kalbėti apie Kodus, - energinės medicinos metodus.


Ji pasakė, kad tai skamba kvailai.


Negalvokite apie patį išprievartavimą”, pasakiau. “Tiesiog naudokite energijos metodą ir atsipalaiduokite. Tačiau jeigu prisiminimas pasikeis, manau, kad jūs tai pajausite. Jeigu tai atsitiks, paskambinkite man. Bet kuriuo atveju paskambinkite man kitą savaitę.


Ji sarkastiškai atsisveikino ir baigė pokalbį.


Po savaitės ji paskambino.

Sveiki, daktare Loyd’ai, noriu pasakyti, kad aš pabandžiau, ką jūs man sakėte. Žinojau, kad tai nesuveiks. Skambinu pranešti, kad man pakanka.


Aš prašiau jos suteikti sau daugiau laiko, nors tikrai nemaniau, kad ji tą darys.


Po savaitės suskambo telefonas: “Sveiki, daktare, aš dariau, ką jūs man sakėte. Nežinau, kodėl tai dariau, vistiek tai nesuveikė. Žinau, kad buvau nemaloni jums, todėl noriu atsiprašyti.


Tai skambėjo kaip atsisveikinimas. Artėdami prie savižudybės, žmonės dažnai nori sutvarkyti reikalus..

Man jau pakaks. Ačiū už bandymą”.


Aš prašiau jos tęsti.


Po keturių dienų suskambo telefonas ir aš išgirdau žliumbimą. Tai buvo ji, tačiau ji negalėjo kalbėti, tik gaudė orą ir verkė. Galiausiai pasakė: “Tai pasikeitė. Tai pasikeitė. Tai pasikeitė.” Ir vėl verkė.


Ar pasikeitė jūsų prisiminimas apie išprievartavimą?” - paklausiau.


Dariau Kodą, keikdama tave”. Ji tikrai taip pasakė. “Aš negalvojau apie išprievartavimą. Staiga prievartos prisiminimas iškilo prieš mane trimatėje erdvėje su aplinkos garsu. Negalėjau nusigręžti. Pirmą kartą aš pažvelgiau į savo prievartautojo akis ir pagalvojau, kas galėjo nutikti gyvenime šiam vyrui ar sukelti tokį skausmą, kad jis galėtų taip elgtis? Pajutau jam atleidimą, atjautą ir užuojautą. Aš tiesiog pajutau, kad dingo visas pyktis, įniršis ir neapykanta. Pasijutau laisva ir artima sau.


Netrukus ji nustojo vartoti narkotikus ir alkoholį be jokių simptomų. Ji priaugo 9 kg per 6 mėnesius ir atrodė daug sveikesnė. Ji susitaikė su vyru, su vaikais ir pradėjo gyventi laimingą bei sveiką gyvenimą.


Tai buvo prieš 12 metų. Kartą ją sutikau prieš 3 savaites, ji šypsojosi, sėdėdama ant savo Harley Davidson motociklo. Tai jos pomėgis.


Dabar aš pasakysiu tai, kas gali šokiruoti arba įžeisti jus. Jos problema nebuvo išprievartavimas. Aš nesakau, kad išprievartavimas nebuvo problema; žinoma tai buvo problema. Bet tikroji problema buvo melas, kuriuo ji tikėjo, kas buvo susiję su tuo įvykiu. Jos prievartos prisiminimas buvo pilnas melo. Prisiminkite, kai ji sakė, “Aš esu mėsos gabalas, ne žmogus. Aš purvina, niekas manęs nenuplaus. Aš esu kalta. Aš niekada negalėsiu būti saugi vėl.” Nuo pačio pirmo skambučio man, ji žinojo, kad visa tai buvo melas; pirmojo pokalbio metu ji man pasakė, kad intelektualiai ji žino, kad nei vienas jos išvardintų dalykų nebuvo tiesa. “Problema” nebuvo išprievartavimas, bet faktas buvo tai, kad išprievartavimas sukėlė jos vidinį demoralizavimą, pažeminimą ir melą apie save: kadangi aš buvau išprievartauta, todėl esu mėsos gabalas ir t.t.


Ji netapo narkomane ir linkusi į savižudybę dėl išprievartavimo, nors kiekvienas psichologas ir medikas pasakys, kad būtent todėl. Ji tapo narkomane ir savižudiška dėl to, kad išprievartavimas sukūrė įsitikinimus apie jos identitetą, kurie siuntė baimės-panikos-pavojaus signalą jos hipofizei 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę.

Jūsų širdis neskiria praeities, dabarties ir ateities. Ji viską traktuoja kaip esamojo laiko realybę, tarsi tai vyktų dabar. Taigi, jos širdžiai ji buvo prievartaujama kiekvieną valandą kasdien - su jos “todėl” sąrašo reikšmėmis, susijusiomis su įvykiu. Po 3 metų ji daugiau nebegalėjo ištverti.


Kai tas prisiminimas buvo išgydytas, ar tai reiškia, kad ji nebuvo išprievartauta, ar kad ji daugiau to negalėjo prisiminti? Aišku, kad ne! Ji žinojo, kad buvo išprievartauta. Ta prisiminimo dalis nepakito visiškai. Vienintelis pasikeitęs to prisiminimo dalykas buvo interpretacija, klaidingi įsitikinimai, kurie vertė ją jaustis kalta. Po prisiminimo išgydymo ji daugiau nesijautė bloga ar purvina, ar nežmogiška, ir baimės signalai daugiau nebuvo siunčiami į hipofizę. Po 3 metų kančių ji pagaliau sugebėjo tikėti, kad ji yra geras žmogus, kuris nusipelnė tinkamo gydymo, nepaisant to, kad kažkas baisaus jai nutiko praeityje.


Melas jos atveju buvo pakeistas į ramybę. Atleidimas ir atjauta - tiek sau, tiek prievartautojui. Iš tikrųjų, bet kuris žmogus, pabuvęs jos vietoje ir patyręs jos skausmą, gali palūžti, aš taip pat. Ar žinote, kaip tai vadinama? Tai aukščiausia meilės išraiška. Tai empatija (įsijautimas), sugebėjimas tiesiogiai jausti kito žmogaus skausmą.


Po prisiminimo išgydymo aš jos paklausiau, “Ar jautei jam prieš tai ką nors panašaus?


Ji atsakė, “Vienintelis dalykas, kurį norėdavau padaryti, pagalvojus apie jį, buvo paimti šautuvą ir ištaškyti jam smegenis”.


Aš anksčiau užsiminiau apie psichologinį prisitaikymą ir kaip žmogaus kūnas gali “atšokti” po bet kokio sunkaus

nenoras gyventi
Gydytojas Alex Loydas

išbandymo. Jums gali kilti klausimas, kodėl psichologinis prisitaikymas nesuveikia, kai mūsų mintys per daug jautriai reaguoja ir suteikia klaidingas prasmes mūsų prisiminimuose? Kodėl psichologinis prisitaikymas jos atveju neveikė?


Jeigu kiekvienam prisiminimui skirtumėme balą, vertinimo skalėje nuo -10 iki +10, tikiu, kad kiekvieno žmogaus širdis turi asmeninį slenkstį, kurį peržengus, neigiamas prisiminimų santykis tampa per daug galingas, kad psichologinis prisitaikymas jį įveiktų. Pavyzdžiui, šios klientės bendras širdies koeficientas buvo apie -9 (minus 9), buvo peržengta riba, kurios psichologinis prisitaikymas negalėjo įveikti. Tas pats buvo su mano žmona Hope, kuri sirgo depresija 12 metų.


Ką jūs galite padaryti tokiems žmonėms, kurių vidaus aplinka yra tokia neigiama, ir jie nepajėgiai padaryti nieko, kad gyvenimas pagerėtų? Kažkokiu būdu jūs turite neigiamą prisiminimų koeficientą padaryti pozityviu, kad veiktų psichologinis prisitaikymas.


Būtent tai padaro Prisiminimų Gydymo Metodas.


Išversta iš Alex Loydo knygos "Atminties Kodas".



GYVENIMO KODAI

PRISIMINIMŲ GYDYMAS

SKAITYTI KNYGA "ATMINTIES KODAS"




8 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page