top of page
alex loyd PHOTO.jpg

Mes matome prisiminimus vidiniame ekrane. Mokslas šio ekrano negali surasti, ir aš tikiu, kad ši keistenybė yra todėl, kad jūsų pasąmoniniai prisiminimai ir vidinis ekranas, kuriame juos matote, iš tikrųjų yra dvasinė jūsų būties realybė. Ir vėl mes neturime priemonių tai kaip nors išmatuoti.

Asmeniškai aš tikiu, kad vaizdinių kūriklis yra sujungtas su šiais fiziniais mechanizmais:

Dešiniosios smegenys. Dešiniųjų smegenų kalba yra vaizdiniai, ir jie yra labiau erdviniai nei linijiniai. Tai viršsąmoninio mąstymo šaltinis.

Smegenų kamienas. Smegenų kamienas yra jūsų “jaučiančios smegenys”, kurios priima nesąmoningas ir praeities kartų prisiminimus, ir svarbią gyvenimo informaciją, 286.000 mylių per sekundę greičiu.

Hipokampas. (vertėjo pastaba: giliausiai nugrimzdusi į galvos smegenų vidų smegenų žievės dalis). Hipokampo funkcijos yra redaguoti prisiminimus, juos saugoti ir juos iškviesti.

Amygdala. Amygdala tai emocijų, jausmų vieta ir išmintis už jų.

Tinklainės formavimas. Ši smegenų dalis aktyvuoja veiksmais paremtus signalus iš anksčiau išvardintų organų.

Esmė yra ta, kad jūsų vaizdinių kūriklis nėra žaidimas, o yra realus - tai jūsų gyvenimo kontrolės skydas. Prisiminimų gydymas leidžia jums sėdėti jūsų širdies kontrolės poste ir išgydyti tuos vaizdinius - visus jūsų gyvenimo sutrikimus- pačioje šaknyje. Gali būti, kad jūs niekada nežinojote, kad galite kontroliuoti ir stebėti vaizdinius, kuriuos sukelia jūsų jausmai, emocijos, ir elgesys. Aš esu čia dėlto, kad pasakyčiau - galite. Iš tiesų jūs privalote kontroliuoti, jeigu norite padovanoti sau svarbiausią gyvenimo dovaną, kuri iš anksto yra suteikta.

Tai jūsų pasirinkimas: ar pasinaudosite savo vaizdinių kūrikliu kurti nerealias fantazijas ir leisite tekėti savo gyvenimui pasroviui - ieškant malonumo ir vengiant skausmo per visą gyvenimą? Ar kontroliuosite ir panaudosite ją, sukuriant naują, pozityvią realybę jumyse, ir aplink jus?

Nesijaudinkite, jūs nebūtinai turite būti “vizualus” žmogus, kad įvaldytumėte atminties tvarkymo meną. Aš esu tikrai nekūrybingas žmogus, ir, kada mano šeima žaidžia žaidimus, tada labiausiai aš bijau žaidimų, kur reikalingas piešimas. Kiekvieną kartą kai aš kąnors nupiešiu, visi juokiasi, nepaisant to, kad mano žmona Hope yra menininkė. Kada žaidimas yra sustabdomas, kad kiekvienas galėtų išsakyti savo mintis, tai jos yra maždaug tokios: “Kas čia per velniava?” Kada jiems pasakau, kas čia nupiešta, jie netiki. “Ar tai viskas, ką tu galėjai padaryti geriausiai?” Paprastai tai būna juokas visam likusiam vakarui.

“Vizualūs žmonės” apie kurias aš kalbu nėra tie žmonės, kuriantys rankomis, panaudojant menines priemones. Tiesa yra tai, kad kiekvienas žmogus yra vizuali asmenybė; jie tik to nežino. Mūsų pasaulėžiūra, mūsų planai, mūsų viltys, svajonės ir baimės, - viskas yra vaizdinių pavidalu mūsų mintyse ir pagal tai mes gyvename. Kai atsiranda vidinė įtampa, mes bandome tai pakeisti galvodami, jog problema yra pinigai, sveikata, arba galvojame, kad kažkas nedaro tai, ko mes norime. Mes ieškome išorinių sprendimų, kurie iš tikrųjų kyla dėl vidinių problemų.

Problema yra ta, kaip jūs suvokiate savo gyvenimą, žvelgdami per savo vidinių vaizdinių prizmę. Jūsų vaizdinių kūriklis yra tai, kaip jūs matote ir keičiate šiuos vidinius vaizdinius.

Kaip šie vaizdiniai veikia? Paprastai apie vaizdinius mes galvojame kaip atspausdintus ant lapo paveiksliukus : nejudančius ir pastovius. Bet mūsų atminties vaizdiniai yra labiau kaip filmas ir yra gyvi. Jie sklinda ir dauginasi. Tai reiškia, kad mes negalime ignoruoti ar užrakinti tuos neigiamus prisiminimus, mes negalime nuraminti jų meilės teiginiais arba pabėgti nuo jų, negalime jų pakeisti priklausomybėmis. Žmogaus būsena “kaip išgyventi šią dieną” ne tik kad neveikia ilgam periode, bet ji padaro padėtį dar sunkesne. Mes galime laikinai nukreipti dėmesį kitur, bet pasąmonėje šie neigiami prisiminimai vis tiek yra, ir jie plinta. Galiausiai jie pasąmonėje sukelia baimės reakciją vėl ir vėl - mes nežinome kodėl - ir mūsų gyvenimas mistiškai sutrinka visose sferose.

Pavyzdys. Tarkime, jūs kada nors buvote romantiškai susižavėjęs kokiu nors žmogumi, ir jūs prisimenate tą žmogų kaip labai reikšmingą jums. Kaip gi šis prisiminimas veikia jūsų vidiniame vaizduoklyje?

Tas prisiminimas turi 2 dalis:

1. Pirma dalis yra pats įvykis, ką tas žmogus jums pasakė.

2. Antra dalis yra įvykio kontekstas, kuris taip pat yra prisiminimo sudedamoji dalis. Jeigu jūs stovėjote ant kilimo, jūs prisimenate kilimą. Jeigu tas asmuo dėvėjo žalius marškinius arba kvepėjo specifiniais kvepalais, jūs turite žalių marškinių arba to specifinio kvapo prisiminimą ir visa, kas susiję su tuo įvykiu.

Dalis kitų gyvenimo prisiminimų taip pat yra kažkaip susiję su tuo prisiminimu.  Galbūt jūsų tėvai prieš tai jus perspėjo nesusidėti su tuo asmeniu. Galbūt jūsų tėvas dėvėjo žalius marškinius kai jis šaukė ant jūsų, kai buvote mažas, arba griežta teta kvėpinosi tais pačiais kvepalais. Visa tai yra konteksto sudedamosios dalys.

Tarkime, kad šis prisiminimas priverčia jus vengti romantiškų santykių šiandien, ir jūs atvykote pas mane. Aš jūsų paklausčiau, “Ką šis žmogus iš tikrųjų jums sakė ir darė?” Ir jūs pasakote, “Na, jis man pasakė, mane nedomina romantiški santykiai su tavimi šiuo metu.

Palaukit minutėlę - ar šis asmuo buvo jums svarbus? Jeigu paklausčiau to žmogaus apie jus, galbūt jis pasakytų: “Aš galvojau apie jos pasaulį. Bet žinote, aš buvau ką tik išsiskyręs ir žinojau, kad aš nesu tinkamos būsenos kurti naujus santykius.”

Daugeliu atvejų, mus vargina ne pats įvykis, bet įvykio kontekstas. Kontekstas gali būti susijęs su jūsų tėvais arba netgi su praeities kartomis. Kontekstas privertė jūsų širdį interpretuoti įvykį kaip traumuojantį ir jo negatyvumas pasklido kaip virusas, nors kitas žmogus su visai skirtingu prisiminimų kontekstu neinterpretuotų to įvykio kaip traumuojančiu visiškai.

Kritinis momentas: INTERPRETACIJA. Kiekvienas įsitikinimas, kurį turite, yra jūsų visų prisiminimų interpratacija, susijusių su konkrečia jūsų problema. Tai lyg jeigu….todėl pareiškimas. Kadangi __________, todėl ____________. Ir mes galime turėti tarpusavyje konfliktuojančius įsitikinimus apie kokį nors vieną dalyką. Paprastai mes veikiame pagal tą įsitikinimą, kuris yra stipresnis tuo metu, o prisiminkite, kad mūsų neigiami prisiminimai yra linkę teikti pirmumo teisę, todėl mus veikia stipriausias įsitikinimas.

Svarbu yra tai, ar tas prisiminimas yra jus traumuojantis. Tiek įvykis, tiek įvykio kontekstas yra realūs. Tam, kad pilnai pakeisti prisiminimą, jūs turite išgydyti abu dalykus - patį įvykį ir jo kontekstą.

Jeigu išgydote tik įvykį,o nepagydote konteksto, tada neigiamas efektas paprastai sugrįžta. Jeigu jūs gydote tik kontekstą be paties įvykio, tai rezultatas vėl bus neigiamas.

Prisiminimų gydymas išgydo iš karto abu - įvykį ir kontekstą. Mums reikia pakeisti konkretų prisiminimą, ir mums reikia pakeisti kontekstinius prisiminimus - visus, susijusius prisiminimus ir visus visus supančius prisiminimus.

Tai gali atrodyti labai sudėtinga, tačiau jūsų vaizdinių kūriklis tai daro tūkstančius kartų per dieną. Problema ta, kad mes paleidome viską pasroviui. Leisdami jūsų vaizdinių kūrikliui veikti pagal nutylėjimą visą gyvenimą, tai tarsi nusipirkti mobilųjį telefoną ir niekada nenustatyti jo veikimo parametrų. Po 6 mėnesių jūs stebitės, kodėl aš niekaip negaliu parašyti ir išsiųsti žinutės kam nors. Kodėl aš negaliu pasitikrinti savo elektroninio pašto? Todėl einate pas savo sūnų ir sakote, kodėl mano telefonas neveikia kaip tavo?

Jis paklausia, “Ar tu nustatei jo veikimo parametrus?

Ne.”

Tėti, tavo telefonas šiuo metu turi 150 atnaujinimų. Ar tu atnaujinai ką nors?

Ne - aš nežinojau, kad turėjau tai padaryti.

Mes vaikštome su valdymo skydu, talpinančiu mūsų mintis, jausmus, įsitikinimus, poelgius, sveikatą ir laimę, tačiau viskas, ką mes darome, tai nešiojame jį ir tik pakrauname. Mes niekada jo nenustatome, kad dirbtų mūsų naudai. Mes nesinaudojame juo, kad pakeisti savo mintis, jausmus, įsitikinimus ir fiziologiją. Mes netgi nežinome, kad tai veikia.

Tai tas pats tarsi aš sakyčiau savo sūnui: “Ar tai reiškia, kad galiu paspausti šį mygtuką ir perskaityti elektroninį laišką? Tu turi mintyje, kad aš galiu kalbėtis su žmonėmis telefonu? Oho, aš nežinojau, kad viskas taip veikia!

Mano sūnus žiūri į mane kaip į visišką atsilikėlį: “Kaip tu galėjai visa tai turėti su savimi ir nenaudoti?

Aš nemanau, kad jūs esate atsilikę, bet tikiuosi, kad pradedate suprasti, kokią pažangią technologiją mes nešiojame su savimi ir ja nesinaudojame. Mūsų vaizdinių kūryba ir vidinė redagavimo įranga yra daug labiau pažengusi už bet kurį kompiuterį ar mobilųjį telefoną. Turime perimti jos kontrolę, nustatyti parametrus ir naudotis visais pozityviais dalykais, kuriems buvo suplanuoti, ir neleisti nuklysti į destruktyvius gedimus.

Prisiminimų gydymas yra toks kelias, kuris leidžia perimti jūsų valdymo skydo vairą. Šioje knygoje jūs išmoksite kaip tai padaryti.

 

Mūsų širdis kiekvieną prisiminimą traktuoja esamuoju laiku, ir kiekvienas blogas patyrimas atsitikęs mūsų vaikystėje nepasiliko praeityje; tas patyrimas veikia dabartyje mūsų širdyse. Gera žinia yra ta, kad mes tiesiogine prasme galime nukeliauti laiku atgal ir pakoreguoti tą dvidešimties metų senumo prisiminimą, kadangi tai vyksta dabartyje, o kai mintyse svajosite arba fantazuosite, tai darykite tik pozityviai.

Mūsų prisiminimai yra gyvi ir galingi. Jie organiški, jie yra realūs ir mes negalime jų išprašyti iš savęs. Mes negalime nuo jų pasislėpti. Jeigu norime gyventi savo geriausią gyvenimą, o ne išlikimo ir vidutinišką gyvenimą, turime mokytis suprasti, kaip veikia mūsų prisiminimų vaizdiniai ir išgydyti tuos prisiminimus, kurie mums meluoja. Vienintelis dalykas, pakeičiantis mūsų vidinius vaizdinius, yra ne chirurgija, ne vaistai, bet kitas vaizdinys.

Išversta iš Alex Loyd'o knygos "Atminties Kodas".

JŪSŲ ŠIRDIES VALDYMO SKYDAS: VAIZDINIŲ KŪRIKLIS

Koks metodas tinkamas šiam darbui? Prisiminkite, šie vaizdiniai nėra padaryti iš kaulų, kraujo ar audinių. Vaizdinių kilmė yra iš energinių virpesių ir tai reiškia, kad jums reikalingas energinis metodas juos tvarkyti. Prisiminimų gydymas gali atrodyti tarsi tai būtų kosminio laivo projektavimas, tačiau paprastas, energija paremtas metodas, kuris atkuria, gydo, koreguoja, ir peržiūri tuo vaizdinius. Būtent toks metodas mums yra reikalingas.

 

Jums nereikės chirurgijos, medikamentų, ir netgi specialisto. Mes jau esame aprūpinti vidine technologija pakeisti prisiminimus,- vaizduote, aš tai vadinu vaizdinių kūrikliu.

Mane žavi tai, kad medicinos mokslas negali surasti, kur būtent yra saugomi prisiminimai. Jie išpjauna kiekvieną smegenų dalį, o prisiminimai vis dar ten. Tie žmonės, kurie sako yra patyrę mirtį ir grižę atgal vėl, gali ne tik prisiminti savo patyrimą kol buvo “mirę”, tačiau paprastai jų prisiminimai būna su daugiau detalių bei aiškumu nei prisiminimai sukurti, būnant gyvam.

bottom of page